DRENAŻ LIMFATYCZNY TWARZY

Drenaż limfatyczny twarzy to masaż, który zmniejsza wysięki i zastoje limfy, pobudza układ limfatyczny i krwionośny do pracy, pozwala usunąć z organizmu toksyny, stymuluje napięcie skóry oraz wzmacnia mięśnie. W wyniku zabiegu skóra staje się odżywiona, dotleniona, odzyskuje blask i młodszy wygląd, jest bardziej napięta, a tym samym mniej narażona na powstawanie zmarszczek i czynniki zewnętrzne.

Drenaż twarzy wykonuje się poprzez stosowanie specjalistycznych ruchów uciskowych, które mają na celu przepchnąć limfę i zlikwidować zastoje. Drenaż limfatyczny rozpoczyna się od przygotowania węzłów chłonnych i okolic, w pierwszej kolejności uciskając okolice mostka, szyję, węzły chłonne, a następnie twarz i głowę.

Drenaż limfatyczny twarzy może być stosowany samodzielnie lub jako zabieg poprzedzający inne czynności kosmetyczne np. peelingi, maseczki, mezoterapię (w przypadku mezoterapii drenaż dodatkowo poprawia wchłanianie substancji aktywnych dostarczanych w trakcie zabiegu). Ten masaż sprawdzi się także w przypadku osób, u których pojawiają się obrzęki związane z zapaleniem zatok. Warto stosować go zawsze wtedy, gdy skóra jest zmęczona, jest zauważalnie obrzęknięta po przebudzeniu i potrzeba kilka godzin by wróciła do prawidłowego wyglądu, gdy pojawiają się worki i sińce pod oczami.

Stosując specjalną technikę ucisku, masaż „przepycha” zalegającą w organizmie limfę w kierunku węzłów chłonnych, udrażniając w ten sposób naczynia. Sprawniejszy przepływ limfy przyspiesza usuwanie toksyn i nadmiaru płynów, które mogą się przyczynić do bólów głowy, kłopotów z cerą i ogólnego rozbicia. W trakcie masażu nie są uciskane same węzły chłonne, a jedynie ich okolice. Obszary, które obejmuje ten masaż to: twarz i głowa, kark oraz dekolt. Drenaż limfatyczny uważany jest za jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących masaży. Tempo masowania jest wolne i spokojne, a uciska poszczególnych partii, delikatnie wypycha limfę w kierunku węzłów chłonnych.

Przeciwskazania do drenażu

  • choroby nowotworowe (głównie nowotwory układu chłonnego)
  • ciąża
  • epilepsja
  • choroby serca
  • choroby zakaźne
  • zakrzepica